La Scala zaoferuje dziesięć prestiżowych mieszkań, w tym penthouse z tarasem na dachu z widokiem na centrum miasta oraz jeden lokal usługowy. Deweloper zaplanował mieszkania o powierzchni oc 25 do 120 mkw. Powierzchnia lokalu usługowego sięgnie 120 mkw.

- La Scalę wyróżniać będzie kaskadowa forma budynku, która pozwoliła na zaprojektowanie wyjątkowych tarasów od strony zielonego skweru oraz charakterystycznego podcięcia od strony wejściowej – podaje deweloper w komunikacie. – Uwagę ma przykuwać także elewacja pokryta białą emaliowaną cegłą odbijającą promienie słoneczne. Moduły cegieł nawiązywać będą do prostokątnych podziałów elewacji znajdującego się na przeciwległym narożniku Domu Wedla Juliusza Żórawskiego.

- W tej części Mokotowa brakuje nowych projektów deweloperskich, a jest to wyjątkowe miejsce, blisko zarówno centrum, jak i najpiękniejszych parków Warszawy – mówi cytowany w komunikacie Joao Saracho, członek zarządu spółki Mota-Engil Real Estate Management. - Cieszę się, że nasz projekt wkomponuje się z zabudowę tej historycznej dzielnicy miasta.

W najbliższej okolicy apartamentowca La Scala są liczne punkty usługowe i gastronomiczne. - Nie brakuje miejsc do rekreacji i wypoczynku - park Morskie Oko położony jest zaledwie 100 metrów od inwestycji, a spacer do Łazienek Królewskich zajmuje tylko dziesięć minut – zachęca deweloper. - Ta część Mokotowa jest również bardzo dobrze skomunikowana. Obok jest przystanek tramwajowy, a najbliższa stacja metra oddalona jest o kilometr. Podróż do centrum samochodem zajmuje pięć minut.

Mota-Engil Real Estate Management to międzynarodowa firma deweloperska, będąca częścią Grupy Mota-Engil – portugalskiej firmy w budowlanej obecnej na światowych rynkach od ponad 70 lat. Odpowiada za realizację projektów deweloperskich w Europie centralnej, działa na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

W Polsce Mota-Engil Real Estate Management wybudowała m.in. Ilumino i Recanto w Łodzi, Avore, Esteio, Yana w Warszawie, Amarelo we Wrocławiu oraz Vermelo i Fajny Dom w Krakowie. Firma ma na koncie także osiedle domów szeregowych w warszawskim Wilanowie. W najbliższych tygodniach ogłosi kolejne inwestycje mieszkaniowe w największych miastach w Polsce.