Nabór do 108 mieszkań budowanych przy ul. gen. Stefana Grota- Roweckiego w Świdniku rozpoczął się w południe 15 marca. W jedną dobę wpłynęło 540 wniosków. Można je składać do 15 kwietnia.

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa przyjętymi przez radę miasta na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.

- Jednak o mieszkanie w Świdniku może ubiegać się każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych – przypominają przedstawiciele spółki PFR Nieruchomości, która odpowiada za drugą część naboru, czyli zweryfikowanie tzw. zdolności czynszowej.

Chodzi o sprawdzenie, czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę, dodatkowe dochody jak świadczenie 500+) na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego.

W Świdniku powstają dwa czterokondygnacyjne. Zaplanowano w nich 108 mieszkań – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż to ok. 50 mkw. Mają być przekazywane najemcom w czwartym kwartale tego roku.