Na najemców czeka 96 mieszkań o średnim metrażu przekraczającym 50 mkw. - Najwięcej będzie mieszkań dwu – i trzypokojowych. Będą stanowić niemal 90 proc. lokali – podaje PFR Nieruchomości. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na czwarty kwartał 2021 roku.

Trzy trzypiętrowe budynki w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego osiągnęły już stan surowy zamknięty. Generalnym wykonawcą jest warszawska spółka ZAB-BUD. Nabór do mieszkań rozpocznie się w tym kwartale. Będzie się składał z dwóch etapów.

- Pierwszy przeprowadzi łowicki samorząd w oparciu o kryteria pierwszeństwa przyjęte przez radę miejską w Łowiczu. Zgodnie z jej zapisami, na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby, które nie mają prawa własności lub współwłasności do domu lub mieszkania – informują przedstawiciele PFR Nieruchomości. - Premiowani będą także rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, ludzie, którzy nie ukończyli 35. roku życia i osoby powyżej 65. roku, repatrianci oraz ci, którzy utracili dom lub mieszkanie wskutek działania żywiołu. Druga część naboru polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości.

Przyszli najemcy będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu). Każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor i w Krajowym Rejestrze Długów.