Przy ul. Krochmalnej, 2,5 kilometra od centrum Lublina, na terenie należącym niegdyś do Cukrowni Lublin (w grudniu 2020 r. działkę kupiła spółka PFR Nieruchomości), powstaną trzy pięcio- i siedmiokondygnacyjne bloki z ok. 390 mieszkaniami. W podziemnych garażach znajdzie się 444 stanowisk. Budowa ma się rozpocząć w drugim kwartale 2022 roku.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zabiegali o to, aby program Mieszkanie+ zawitał do Lublina. Dziękuję radnym i prezydentowi, który zaproponował zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wszędzie tam, gdzie ten program jest już realizowany – w Krakowie, Katowicach, czy choćby w Świdniku – zainteresowanie jest ogromne i przekłada się na kilka osób na jeden lokal – mówi cytowany w komunikacie Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

A Lech Sprawka, wojewoda lubelski, podkreśla, że bardzo się cieszy, że do trzech miast – Świdnika, Zamościa i Białej Podlaskiej – dołącza kolejne - Lublin. - Ta inwestycja wpisuje się w zmianę oblicza miasta i ulicy Krochmalnej. Następuje pewien rodzaj sanacji tej okolicy pod względem urbanistycznym – mówi.

- Ta inwestycja da nową jakość przestrzeni miejskiej, mamy nadzieję na powstanie nowej dzielnicy, z nową jakością życia – zaznacza Artur Szymczyk, wiceprezydent Lublina ds. inwestycji i rozwoju.