Parę inwestycji powstaje m.in. przy ul. Jana Kazimierza na Woli. Do kupienia są zarówno gotowe mieszkania, jak i lokale, na odbiór których trzeba poczekać kilkanaście miesięcy.

W tym rejonie, naprzeciwko Fortu Wola, ukończone już mieszkania sprzedaje Home Invest. Inwestycja Wola Prestige ma już pozwolenie na użytkowanie. Na tym osiedlu chcieliśmy kupić dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 48 mkw. Cena za mkw. w standardzie deweloperskim: 410 tys. zł, czyli ok. 8,5 tys. zł za mkw. Wykup miejsca postojowego, który nie jest obowiązkowy, to wydatek ponad 31 tys. zł. Jak usłyszeliśmy w biurze sprzedaży, o ostatecznych cenach można jednak „jeszcze porozmawiać” po zarezerwowaniu lokalu.

Przy Jana Kazimierza mieszkania buduje także Bouygues Immobilier Polska. Pierwszy etap inwestycji Villa Arte, którego budowa się rozpoczyna, ma być gotowy w czwartym kwartale 2011 r. W tej inwestycji dwupokojowe mieszkania zaczynają się już od 35 mkw. Lokale o takiej powierzchni deweloper wycenił na 295 tys. zł, czyli 8,4 tys. zł za mkw. Ale już ponad 49-metrowe dwupokojowe lokum kosztuje ok. 7,7 tys. zł za mkw. Miejsce w hali garażowej kosztuje 29,9 tys. zł. Obowiązkowo trzeba je wykupić. Na klucze trzeba więc poczekać, ale wybierając ten sam metraż co w Wola Prestige, na mkw. zyskamy kilkaset złotych.

[srodtytul]Dadzą rabat[/srodtytul]

Wysyp deweloperskich inwestycji mamy w rejonie ul. Lazurowej na Bemowie. U zbiegu tej ulicy z ul. Batalionów Chłopskich 125 mieszkań wybudowała spółka PBM Południe Development. Jak usłyszeliśmy w biurze sprzedaży tego projektu, inwestycja ma już pozwolenie na użytkowanie. Na tym osiedlu czteropiętrowych budynków wybraliśmy 53-metrowy lokal z dwoma pokojami. Cena mkw.: 7,142 tys. zł. Do tego trzeba dołożyć 29 tys. zł na obowiązkowy wykup miejsca postojowego.

Nieco wyższe są katalogowe ceny w inwestycji Lazurowa, jaką na Bemowie przy ul. Lazurowej zrealizowała spółka J.W. Construction. Jak podaje portal Tabelaofert.pl, na tym osiedlu mkw. 49-metrowego lokalu kosztuje 7,5 tys. zł. Cena garażu: kolejne 30 tys. zł. – Ale ostateczne ceny są ustalane z handlowcami, którzy mogą zaproponować jakieś promocje. Zdarza się, że mkw. kosztuje tylko 7 tys. zł – zachęca pracownica biura J.W. Construction. Dodaje, że dwupokojowych mieszkań o powierzchni ok. 52 mkw. zostało tu już jednak niewiele. – Są to pojedyncze lokale, w dodatku zarezerwowane. Ale może ktoś zrezygnuje – mówi przedstawicielka dewelopera.

W rejonie ul. Lazurowej i Narwik gotowe mieszkania oferuje także HM Invest. – Jesteśmy w trakcie odbioru budynku. Czekamy na pozwolenie na użytkowanie – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży tego dewelopera. W tej inwestycji nie ma już jednak poszukiwanych przez nas mieszkań z dwoma pokojami. Możemy kupić trzy pokoje na 61 mkw. za 459 tys. zł. Mkw. kosztuje tu więc 7,5 tys. zł. Wykup garażu jest tu obowiązkowy. Za miejsce postojowe na dwa samochody zapłacimy 29,9 tys. zł.

Deweloper proponuje tu także wykończenie mieszkań pod klucz. Za 15 tys. zł można mieć ukończone nawet trzypokojowe mieszkanie. Jak zapewnia handlowiec z tej firmy, za taką cenę możemy liczyć m.in. na panele na podłogach, glazurę i biały montaż. Wystarczy zabudować kuchnię, dokupić meble do pokoju i zamieszkać.

[srodtytul]Wielki plac budowy[/srodtytul]

Wielu deweloperów inwestuje także w Ursusie. W tegoroczne wakacje mają być gotowe mieszkania w jednym z budynków na osiedlu Skorosze, które przy ul. Skoroszewskiej buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Jaz-Bud. W tej inwestycji można też kupić lokale w bloku, który jest już ukończony. Jeśli poczekamy na klucze do lata, możemy stać się właścicielami dwupokojowego lokalu na drugim piętrze o powierzchni 55 mkw. Cena: 6,55 tys. zł za mkw. Za garaż, który obowiązkowo musimy wykupić, zapłacimy dodatkowo 20 tys. zł.

Osiedle Skorosze X to z kolei propozycja PIB Ebejot. Ta część dużej inwestycji ma być ukończona w maju przyszłego roku. Deweloper proponuje tu dwa pokoje na stosunkowo niewielkiej powierzchni, bo już od 44,5 mkw.

Za najdroższy lokal z taką liczbą pokoi, o powierzchni 46 mkw., trzeba zapłacić 7,6 tys. zł. – Takich mieszkań jest jednak niewiele, bo zaplanowaliśmy je tylko w jednym pionie. Są najdroższe, bo wychodzą na południową stronę – tłumaczy handlowiec w PIB Ebejot. Tańsze dwa pokoje można tu już kupić za 6,7 – 6,9 tys. zł. W promocji jest np. 44,5-metrowy lokal za 302 tys. zł. Wykup miejsca postojowego, które kosztuje 27,8 tys. zł, nie jest obowiązkowy.

Deweloperzy chętnie budują mieszkania także w Wilanowie. Aura Park to propozycja spółki Mill-Yon. Inwestycja tej firmy przy ul. Sarmackiej powstaje etapami. W ofercie są mieszkania gotowe, jak i te, których ukończenie planowane jest na grudzień tego roku. Cena ofertowa 52-metrowego mieszkania, do którego można się od razu wprowadzić, to 472 tys. zł. Garażu w cenie 35 tys. zł nie trzeba kupować. – Można u nas liczyć na rabaty – zachęca pracownica biura sprzedaży w spółce Mill-Yon.

8 tys. zł za mkw. kosztuje lokal w inwestycji Atmosfera Apartamenty, którą przy ul. Klimczaka buduje Acciona Nieruchomości. I tak za 55-metrowe mieszkanie zapłacimy 443 tys. zł.