Czynsze za małe biura w nowoczesnych budynkach klasy A lub stylizowanych kamienicach w centralnych warszawskich punktach pochłoną miesięcznie nawet ok. 20 tys. zł.

Np. w Ufficio Primo przy ul. Wspólnej można zająć 150 mkw., płacąc 27 euro za metr miesięcznie, co oznacza, że nominalnie ( czyli bez wakacji czynszowych) co miesiąc zapłacimy ponad 4 tys. euro, czyli niemal 18 tys. zł. Biurowiec ten zostanie oddany do użytku w I kw. 2012 r.

Podobne stawki obowiązują w niemal już dziewięcioletnim Metropolitanie przy pl. Piłsudskiego. Do wzięcia jest 128 metrów  za 27 euro za metr, co daje miesięczny nominalny czynsz rzędu ok. 3,5 tys. euro (ok. 15,2 tys. zł).

W innych dzielnicach małe firmy zaoszczędzą po kilka, a nawet kilkanaście euro na każdym metrze. Np. w Concept Tower przy ul. Grzybowskiej (Wola) można wynająć 150 mkw. za 18,8 euro za mkw. Moduł taki będzie więc  kosztował miesięcznie ponad 2,8 tys. euro (12,4 tys. zł). Biurowiec ten zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

Natomiast w Galerii Park przy ul. Obrzeżnej na Mokotowie można od ręki wynająć  112- metrowe biuro za 12,1 euro za mkw. miesięcznie. W sumie nominalnie czynsz wyniesie więc ok. niecałe 1,4 tys. euro (ok. 6 tys. zł) co miesiąc.

Choć umowy najmu są podpisywane standardowo na pięć lat, nie brak propozycji trzyletnich kontraktów, wymaganych np. w Mon Gran Plaisir na Mokotowie czy Prima Court na Śródmieściu.

Rekordowym okresem wydaje się być propozycja najmu Holland Park przy pl. Trzech Krzyży, obejmująca co najmniej siedem lat.  Choć ten biurowiec ma już swoje lata - wybudowano go w 1998 r., prestiżowa lokalizacja podbija czynsz, sięgający niemal 25 euro za mkw. miesięcznie. W tym budynku można wynająć biuro już o pow. 66 mkw. co odpowiada dwu-trzypokojowemu mieszkaniu.

Na rynku na najemców czekają także ciągle umowy podnajmu. W tym przypadku czynsze wynoszą zwykle 12 - 15 euro za mkw. w bardzo dobrych lokalizacjach.