- Rok temu stawka ta oscylowała na poziomie ok. 8,1 tys. zł, a dwa lata temu – 8,5 tys. zł za mkw. Nadal więc dwa pokoje z rynku wtórnego tanieją, choć, jak zauważają analitycy otoDom.pl, nie są to już tak duże spadki jak dotąd.   - Do największych zmian doszło w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Woli, gdzie używane „dwójki" potaniały aż o 15 proc. – z 8,4 do 7,1 tys. zł za mkw. oraz we Włochach, w których w tym czasie doszło do spadku o 12 proc. (z 7,7 do 6,8 tys. zł za mkw.).

- Analitycy serwisu otoDom.pl zanotowali również spore, 7-proc., korekty w Wilanowie – spadek z 8,7 do 8,1 tys. zł za mkw., w Rembertowie – obniżka z 7,1 do 6,6 tys. zł – oraz w Wesołej – z 6,8 do 6,3 tys. zł za mkw.

- Są też i dzielnice, w których mkw. nie stracił wiele na wartości, oraz takie, w których doszło do lekkich podwyżek przeciętnej stawki ofertowej.

- Mocno trzyma się Śródmieście (ok. 11 tys. zł za mkw.) oraz Mokotów (9 tys. zł za metr). Z kolei mała podaż mieszkań na Żoliborzu winduje stawki, które sięgają ok. 9,2 tys. zł za mkw.

- Wyhamowały także spadki średnich cen wywoławczych w dzielnicach oddalonych od centrum.

Ofert nieruchomości na Ursynowie, Targówku czy Bielanach wprawdzie przybywa, ale za metr zapłacimy tam tylko kilkadziesiąt złotych mniej niż rok temu – opowiada Agata Polińska z serwisu otoDom.pl.