- Największy spadek cen ?miał miejsce w ciągu roku w Wesołej – o 5 proc. W tej dzielnicy dwa pokoje kosztują ok. 6,2 tys. zł za mkw.

Z kolei w Śródmieściu, na Pradze-Południe i Ursusie doszło do 4-proc. korekty w ostatnich 12 miesiącach. W Śródmieściu właściciele żądają dziś około 10,6 tys. zł za mkw. Na Pradze-Południe stawki ofertowe oscylują wokół 7,7 tys. zł, a w Ursusie – ok. 6,7 tys. zł za mkw.

- Podaż używanych  dwupokojowych mieszkań stanowi aż 38 proc. całej stołecznej puli. – Mimo że należą one do najbardziej poszukiwanych, w wypadku tak szerokiej oferty naturalnym jest, że najmniej popularne lokalizacje lub też nieruchomości o wyśrubowanych cenach tracą na wartości – przekonuje Marta Kosińska ?z Szybko.pl.

- Nie w każdej dzielnicy używane dwa pokoje potaniały. – Drożej niż przed rokiem – o 1 proc. – jest w popularnych lokalizacjach. ?Np. na Ursynowie, gdzie dwa pokoje kosztują ok. 8,7 tys. zł za mkw., oraz w Wilanowie. Tu lokale podrożały o 3 proc., do niemal 8,7 tys. zł za mkw. – wylicza Marta Kosińska.

- Największy skok cen miał miejsce na Targówku ?– aż o 6 proc. do 6,7 tys. zł za mkw. Podrożały również dwa pokoje na Pradze-Północ ?– o 2 proc. – przekraczając pułap 7,1 tys. zł za mkw.

- Spadek cen nie nastąpił ?we wszystkich dzielnicach. Drożej niż przed rokiem ?jest w popularnych lokalizacjach: Usynów, Wilanów, Ochota, ale także tam, gdzie ceny były niskie na tle innych dzielnic: Targówek, Bielany, Praga Północ.