Wieża stanie w bezpośrednim sąsiedztwie basenu portowego w Porcie Popowice we Wrocławiu. Znajdą się w niej 454 mieszkania. Będzie też trzypoziomowy parking podziemny, a parter zostanie przeznaczony na usługi. W sąsiedztwie wieżowca powstaną dwa budynki ze 108 mieszkaniami.

- Pomimo pandemii inwestycja Vantage Development i Rank Progress nawet na chwilę nie zwolniła. W kolejnych budynkach I etapu rozpoczęły się już odbiory mieszkań – podają inwestorzy w komunikacie. Powstaje II etap osiedla.

- Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto też konkurs na koncepcję zagospodarowania basenu portowego (zwycięska pracownia AiS), a w ubiegłym tygodniu wybrano najlepszy projekt wysokościowca. Jego autorami są BBGK Architekci – czytamy w komunikacie.

Projekt zakłada budowę wieży składającej się z trzech przesuniętych względem siebie brył. – Pozwoliło to na lepsze nasłonecznienie mieszkań w budynku. Dzięki temu zabiegowi więcej mieszkańców będzie się mogło również cieszyć widokiem na Odrę i miasto – mówią przedstawiciele inwestora. - Architekci zaproponowali również przeszkloną elewację kurtynową.

- Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych i trzonach komunikacyjnych. Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.

Dodaje, że zieleń na placu „pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności". - Znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie zlokalizowane w parterze budynku "O" będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – opowiada Wojciech Kotecki.