W transakcji firmie Torus doradzała agencja Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz oraz BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński.

- Cieszymy z zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży drugiego etapu Alchemii. Warto podkreślić, że inwestorem jest spółka z polskim kapitałem. Ponadto jest to kolejna w tym roku transakcja inwestycyjna na trójmiejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Inwestorzy zwracają więc coraz większą uwagę na rynki regionalne i taki trend z pewnością się utrzyma - komentuje Maciej Brożek, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Sprzedaż drugiego etapu Alchemii jest kolejną w tym roku, znaczącą transakcją realizowaną przez firmę Torus. W sierpniu dokonała ona sprzedaży pierwszego etapu Alchemii podmiotowi stanowiącemu joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanemu przez REINO Partners.

Nieco wcześniej, pod koniec lipca, podpisała natomiast 10-letnią umowę najmu ponad 14 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej z firmą State Street, w jednej z wież biurowych drugiego etapu Alchemii (która była jedną z największych transakcji w tym roku w Polsce).

Obecnie Torus buduje III etap Alchemii, którego projekt zaprezentowany został na początku października. Kolejna część kompleksu będzie miała 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i będzie największym wolno stojącym budynkiem biurowym w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 36 tys. mkw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji aż 3 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2017 roku.