Koszalin Power Center zaoferuje 38 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w pierwszym kwartale 2024 roku. Centrum utworzą m.in. samodzielny sklep Leroy Merlin oraz Agata Meble.

Inwestorami są Acteeum, Leroy Merlin i Agata Meble.

Sprzedający działkę deweloper SGI wywodzi się z północno-zachodniej Polski. Dziś firma koncentruje się na budowie mieszkań w Warszawie. Ziemia w Koszalinie trafiła do sprzedaży. Jak jednak zaznacza Robert Stachowiak, prezes SGI, działalność firmy to nie tylko nieruchomości mieszkaniowe, ale też usługowe i handlowe.

- Transakcja w Koszalinie była na tyle skomplikowana, że cały proces uzgodnień, w tym uzyskania pozwolenia na budowę, trwał cztery lata. Teraz, gdy wszelkie formalności zostały już dopełnione, inwestycja może przejść w kolejną fazę – mówi prezes Stachowiak.

Działka znajduje się przy ul. Władysława IV, bezpośrednio przy węźle drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem. – To dobra lokalizacja dla centrum handlowego – mówi Robert Stachowiak.

– Nasz kompleks handlowy powita klientów w pierwszym kwartale 2024 roku – zapowiada Tomasz Szewczyk z Acteeum Central Europe.