- W kwietniu 2023 roku otworzy się zaś Montownia, zrewitalizowany historyczny budynek o funkcji hotelowej ze 114 loftami, strefą gastronomiczną (food hall) i powierzchnią konferencyjną – zapowiada w komunikacie inwestor - Euro Styl, spółka z Grupy Dom Development.

Montownia, zrewitalizowany historyczny budynek o funkcji hotelowej

Montownia, zrewitalizowany historyczny budynek o funkcji hotelowej

Mat. prasoiwe

Doki powstają w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, w historycznym otoczeniu blisko wody. W części mieszkalnej Doki Living deweloper zaplanował ponad 1 tys. mieszkań, a na parterach budynków – niemal 100 lokali usługowych. W pierwszym etapie inwestycji (dwa budynki) powstanie 212 mieszkań i 15 lokali usługowych. Drugi etap (też dwa budynki) to kolejne 292 mieszkania i 19 lokali usługowych.  - Z okien mieszkań będzie można podziwiać widoki na Stare Miasto, baseny portowe i charakterystyczne stoczniowe żurawie – mówi deweloper.

Uzupełnieniem części Doki Living i Montowni będzie inwestycja biurowa Doki Office, za którą odpowiada firma Torus. Budowa biur ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Wieloetapowe inwestycje powstają na terenach po dawnej stoczni, tworząc nową dzielnicę – Młode Miasto. - To miejsce ma tak wiele atutów, że nie sposób je wszystkie wymienić. Wierzę, że poszanowanie historycznych artefaktów, takich jak Brama nr 1 Stoczni Gdańskiej czy zachowanie dawnego układu ulic, w tym ul. Kadłubowców, a także obudowanie tych klejnotów historii naszą architekturą da niebywały efekt – mówi Mikołaj Konopka, prezes spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development.