Na dachu budynku zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Biurowiec dostarczy na wrocławski rynek 21,5 tys. mkw. powierzchni. Na każdym piętrze biurowca znajdą się 40-metrowe loggie do dowolnej aranżacji. Budowa tej części kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się pod koniec lipca 2021 roku. W niecały rok powstało 15 kondygnacji nadziemnych.

Zakończenie budowy szwedzki deweloper zapowiada na czwarty kwartał 2022 roku. – Pomimo pandemii i związanych z nią wyzwań udało nam się ukończyć ten etap inwestycji zgodnie z harmonogramem – mówi cytowana w komunikacie Agnieszka Zawada-Biszczad, menedżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Będziemy się ubiegać o najważniejsze certyfikaty biurowe dla tego budynku. Wyposażymy go w duże loggie i innowacyjne technologie ułatwiające codzienną pracę – zapowiada. Pomiędzy budynkami z pierwszej i drugiej części kompleksu powstanie otwarta dla wszystkich strefa spotkań i relaksu.

Kompleks Centrum Południe jest zasilany energią ze źródeł odnawialnych. Chodniki są wykonane z ekologicznego betonu. Zastosowane w budynkach technologie pozwalają na wykorzystanie wody szarej i deszczowej.