Wieżowiec mierzy 75 metrów. W całości jest wykonany z drewna, które pozyskano z lasów znajdujących się zaledwie 60 km od miasta. Drapacz chmur jest w stanie zmagazynować nawet 9 mln kg CO2.

Szwedzkie Centrum Kultury Sara zostało otwarte we wrześniu 2021 roku. W wieżowcu są sceny teatralne, biblioteka, galerie sztuki, centrum konferencyjne i hotel. To kolejna drewniana konstrukcja, która zdobi ulice Skellefteå.

- Drewno w budownictwie zachwyca. Budowle tego typu są nie tylko piękne, ale też użyteczne i przyjazne dla środowiska. Skandynawia wyróżnia się jeżeli chodzi o wykorzystanie drewna w budownictwie, ale ten trend wzmacnia się wszędzie, również w Polsce – mówi Mariusz Nowak, wiceprezes spółki Polskie Domy Drewniane (PDD).  - Z roku na roku powstaje coraz więcej drewnianych budynków. Nasza firma zbudowała dwa osiedla domów jednorodzinnych w technologii prefabrykowanej drewnianej. A w Środzie Śląskiej powstanie unikatowy drewniany biurowiec, jeden z pierwszych budynków tego typu w Polsce. Będzie stanowił uzupełnienie naszej budowy dużego osiedla w ramach projektu „Winna Góra” – dodaje.