Mieszkania+ w Świdniku powstają przy ul. gen. Stefana Grota- Roweckiego. Nabór dzieli się na dwa etapy. W pierwszym zostaną przyznane punkty zgodnie z kryteriami ustalonymi przez samorząd. Drugi etap to weryfikacja zdolności czynszowej lokatora. Wnioski można składać do 15 kwietnia.

Inwestycja w Świdniku to dwa czterokondygnacyjne bloki ze 108 mieszkaniami – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż to ok. 50 mkw. Wszystkie mieszkania będą oferowane w standardzie podstawowym, który obejmuje pomalowane ściany, panele podłogowe, biały montaż, glazurę, terakotę w łazienkach i kuchniach. Klucze do mieszkań najemcy będą odbierać w czwartym kwartale tego roku.

- Mieszkania+ wzbogacą nasz rynek mieszkań. Składa się on z wielu segmentów. To mieszkania spółdzielcze, TBS, lokale czynszowe, a także mieszkania deweloperskie – komentuje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Brakowało segmentu mieszkań na wynajem, które można wynajmować nawet do końca życia lub dochodzić do ich własności.