Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.12.2017 08:00 Publikacja: 01.12.2017 07:52
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz Rafał Guz
Za miesiąc inwestorów czekają spore zmiany. Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim mają odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wchodzi ona w życie 1 stycznia 2018 r. Wprawdzie nowe przepisy nie są jeszcze opublikowane w Dzienniku Ustaw, ale na pewno nastąpi to na dniach.
Czego więc można się spodziewać w nachodzącym roku? Przede wszystkim zmian w zasadach lokalizacji inwestycji na działkach. Nowe przepisy przewidują, że budynki i inne obiekty budowlane będzie można stawiać 1,5 m od granicy sąsiedniej nieruchomości lub w granicy wyłącznie, gdy taką możliwość przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To zła wiadomość dla inwestorów. Oznacza bowiem, że na terenie nieobjętym miejscowym planem nie pobudują tak blisko przy sąsiedniej nieruchomości. W przyszłości będą musieli zabiegać o uchwalenie planu. W nowych przepisach będą inne zasady, gdy budynek będzie zwrócony w stronę sąsiada ślepą ścianą, a inne, gdy ścianą z oknami lub drzwiami. W pierwszym wypadku nie trzeba będzie mieć – tak jak dziś – zgody ministra infrastruktury i budownictwa na odstępstwo, a w drugim nadal będzie ona potrzebna.
Deweloper magazynowy, spółka Panattoni, dostał 10,2 mln euro kredytu na budowę trzeciej, ostatniej hali w parku...
Aż 630 tys. mkw. z 1,1 mln mkw. wynajętych w pierwszym kwartale to odnowienie umów – wynika z analiz firmy dorad...
MY Park, czeski inwestor i deweloper, kupuje od BHM Group sieć dziesięciu parków handlowych A-Centrum zlokalizow...
Jak zmienia się zdolność kredytowa przeciętnie zarabiających singli, bezdzietnych par i rodzin sprawdzają portal...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Korzystne otoczenie biznesowe, wykwalifikowana siła robocza i stosunkowo niskie koszty przyciągają do Katowic co...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas