Projekty typu willa łączy jedno: są niewysokie, najczęściej liczą też niewiele mieszkań. Z reguły znajdują się w otoczeniu jednorodzinnych domów w willowych osiedlach. Niemal we wszystkich można już zamieszkać.

[srodtytul]W stolicy[/srodtytul]

W dwupiętrowej Willi Jowisz, którą przy ul. Arkuszowej na Bielanach wybudowała spółka PPHU Corpores, znalazły się 43 mieszkania o powierzchni od 34 do 117 mkw. – W sprzedaży nie ma już jednak małych lokali – mówią pracownicy biura sprzedaży PPHU Corpores. Do wzięcia są lokale od 80 mkw.

Za 1 mkw. mieszkania trzeba tu zapłacić 6,5 tys. zł. Do wzięcia jest także jedno wykończone już mieszkanie pokazowe. Lokal o powierzchni 86 mkw. kosztuje także 6,5 tys. zł za 1 mkw. – Są w nim podłogi, drzwi i biały montaż w łazience – wylicza pracownica biura sprzedaży. Atutem tej inwestycji jest sama lokalizacja – niski, kameralny budynek stanął w otoczeniu domów jednorodzinnych.

12 mieszkań o powierzchni od 57 do 60 mkw. znalazło się z kolei w kameralnym, trzykondygnacyjnym budynku Willa Długopolska, który przy ul. Długopolskiej we Włochach wybudowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Energobudowa Henryk Jeżak. Do kupienia zostało tu jeszcze pięć mieszkań. – Inwestycja jest już gotowa. Do końca roku powinniśmy mieć pozwolenie na jej użytkowanie – mówi Henryk Jeżak, właściciel Energobudowy. – Mieszkania mają po dwa pokoje, ale istnieje możliwość przebudowy schowka na kolejny, trzeci pokój. Za 1 mkw. mieszkania w Willi Długopolskiej trzeba zapłacić od 7 tys. zł. – Można też zamówić wykończenie lokalu pod klucz. Średnio do jednego metra, w zależności od standardu wykończenia, trzeba dopłacić około 600 zł – dodaje. Według właściciela tej firmy atutem inwestycji jest jej położenie w willowej dzielnicy.

Stąd też nazwa projektu.

Także we Włochach znajduje się inny tego typu projekt – trzypiętrowa Willa Modena. Budynek z windą przy ul. Krańcowej, nieopodal parku Cietrzewia, wybudowała spółka Dom JM Woźnica. Inwestycja ma już pozwolenie na użytkowanie. Jak usłyszeliśmy w biurze tego dewelopera, w budynku jest 26 mieszkań o powierzchni od 56 do 119 mkw. – do tego największego lokalu przynależy 200-metrowy ogródek. Za 1 mkw. mieszkania trzeba tu zapłacić od 9,2 do 9,4 tys. zł.

[srodtytul]Za miastem[/srodtytul]

Willa Dźwiękowa to kameralna inwestycja spółki JK Inwest. Trzykondygnacyjny budynek przy ul. Dźwiękowej w Józefosławiu jest już gotowy, ma pozwolenie na użytkowanie. Deweloper zaplanował w nim 18 mieszkań o powierzchni od 38 do 130 mkw.

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Ach te magazyny"

Silniki boomu pracują pełną parą - rynek będzie rósł z uwagi na dalszy rozwój logistyki i e-commerce

OGLĄDAJ RELACJĘ

– Ceny za metr zaczynają się dziś od 5,8 tys. zł – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży JK Inwest. – Można też zamówić wykończenie pod klucz. Nie mamy jednak gotowych pakietów wykończeniowych, wszystko jest indywidualnie uzgadniane z klientem.

Według przedstawicieli dewelopera Willa Dźwiękowa ma sporo atutów. Jest tu chociażby winda z poziomu garażu, co nie jest częste w przypadku tak niskich budynków. – W ofercie są też dwupoziomowe mieszkania z antresolą, które można fantazyjnie zagospodarować. Do mieszkań na parterze są przypisane spore ogrody, do 223 metrów – opisuje przedstawicielka dewelopera.

Willa Konstancin w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Paproci to oferta spółki J.W. Construction. Inwestycja jest już gotowa. Do wzięcia pozostały tu jednak same wielkie mieszkania: od 102 do 146 mkw. Ceny katalogowe, jak podaje portal Tabela.ofert, zaczynają się tu od 5,2 tys. zł. Jak zapewniają przedstawiciele dewelopera, można je jeszcze indywidualnie negocjować.