Ostatni miesiąc przyniósł lekkie spadki stawek na rynku wtórnym. Sprzedawcy zaproponowali niższe ceny: o 2 proc. – na Bemowie, Śródmieściu, na Targówku, w Wesołej i we Włochach. Potaniały także, o 1 proc., lokale na Białołęce, Pradze-Południe oraz w Ursusie – szacują analitycy serwisu Domy.pl.

Do największej korekty doszło w Wawrze, gdzie w ciągu kilku tygodni przeciętna cena ofertowa używanych M spadła o ok. 5 proc.

(z 7,1 do 6,7 tys. zł za mkw.).Warto jednak mieć na uwadze, że w sierpniu br. wystawiano w tej dzielnicy mieszkania po 6,8 tys. zł za mkw., a więc mniej więcej za tyle co obecnie.

Tak duże wahania średniej ofertowej widać przez cały ten rok. To efekt skromnej oferty mieszkań na rynku wtórnym, co sprawia, że pojawienie się nawet niewielkiej liczby ofert droższych lub tańszych zmienia średnią stawkę ofertową.

Z kolei lekkie podwyżki nastąpiły w ciągu roku na Bielanach, Ochocie, w Wilanowie i na Woli (o 1 proc.). Również na Mokotowie cena za używane M poszła do góry – o 2 proc. Spory skok rok do roku nastąpił w Rembertowie – o 4 proc. (z 6,4 do ponad 6,6 tys. zł za mkw.). Rembertów, podobnie jak Wawer, to dzielnica z ograniczoną ofertą używanych mieszkań, więc widać tu również spore wahania średniej ofertowej.