Na początku roku właściciele używanych kawalerek zaproponowali na Śródmieściu przeciętne 10,8 tys. zł ?za mkw. Rok temu lokale te wyceniano na 11,5 tys. zł za mkw., co daje 6 proc. przecenę.

Poza Śródmieściem wysokie ceny dyktują również właściciele używanych kawalerek na Ursynowie ?– 9,6 tys. zł za mkw. Tu z kolei w ciągu ostatnich 12 miesięcy stawka poszła o 2 proc. ?w górę – w styczniu 2013 r. jednopokojowe M?kosztowały 9,4 proc. za mkw.

W rocznym zestawieniu największe spadki miały miejsce w Wesołej, gdzie kawalerki potaniały aż ?o 10 proc. – z 6,8 do ok. 6,1 tys. zł za mkw., a także w Wilanowie – obniżka o 11 proc. (z 8,8 do 7,8 tys. zł ?za mkw. ). Z kolei o 9 proc. spadły ofertowe stawki za lokale na Rembertowie – z 7,7 poniżej 7 tys. zł za mkw. ?– podaje serwis Domy.pl

Tymczasem na Bielanach jednopokojowe M w ciągu 12 miesięcy podrożały ?o 8 proc. (z 8,1 do 8,8 tys. zł za mkw. ). Z kolei na Woli analitycy serwisu Domy.pl zanotowali 6-proc. skok – z 8,3 do 8,8 tys. zł za mkw.

Natomiast na Mokotowie ceny używanych kawalerek niewiele się zmieniły w ciągu roku. W tej dzielnicy analitycy serwisu Domy.pl zanotowali zaledwie 1-proc. podwyżkę – z 8,9 do 9 tys. zł za metr. ?Do podobnej zmiany doszło również na Pradze-Północ. Tu stawki wyjściowe ?za kawalerki oscylują na poziomie 7,5 tys. zł za mkw.