Zmierzający na GPW deweloper sprzedał projekt City Shopin przy ul. Szwedzkiej w Warszawie oraz podpisał przedwstępne umowy zbycia dwóch działek w stolicy na których mają stanąć markety Biedronki i nieujawnionego podmiotu. Wpływy zostaną przeznaczone na dalszy rozwój.

- Przed nami okres wytężonej pracy, będziemy inwestować w nowe nieruchomości, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Tylko przez ostatnie miesiące zawarliśmy wiele umów, które mogą skutkować sprzedażą rzędu ćwierć miliarda złotych – mówi prezes Bartosz Kazimierczuk.

Tower Investments specjalizuje się w budowie obiektów handlowych i usługowych dla inwestorów zewnętrznych (m.in. Netto, Burger King czy BP), jak i pod własną marką Shopin, przy czym nie planuje utrzymywać portfela nieruchomości na wynajem. Spółka prognozuje, że w 2017 r. zarobi na czysto 12,8 mln zł.

W 2016 r. czysty zarobek sięgnął 7 mln zł. Kapitalizacja Tower Investments na NewConnect to ponad 80 mln zł. Przeprowadzka na GPW planowana jest na III kwartał. Na razie nie zapadła decyzja czy będzie jej towarzyszyć emisja akcji.