Jego zastępcą będzie Joanna Lorynowicz, wieloletnia wicenaczelna „Twojego Stylu", dyrektorem artystycznym został Łukasz Aksamit, który pracował na takim samym stanowisku w magazynie „Glamour", działem kultura pokieruje natomiast Anda Rottenberg, kuratorka sztuki, w latach 1993–2001 dyrektor Galerii Sztuki Zachęta.

Dział mody będzie prowadzony przez Danielę Agnelli, od lat współpracującą z marką „Vogue" Włoszkę mieszkającą w Londynie (ostatnio pracowała jako dyrektor mody przy wprowadzeniu na rynek „Vogue Arabia") we współpracy ze stylistką Karoliną Gruszecką (wcześniej m.in. stylistka „Elle").

Magazyn będzie też miał dział reportażu, którego szefową została Hanna Rydlewska. Rydlewska będzie też odpowiedzialna za serwis www.vogue.pl. Do „Vogue'a" przechodzi z portalu Gazeta.pl, gdzie była szefową newsroomu. Za dział urody ma odpowiadać Katarzyna Straszewicz, była redaktor urody w miesięcznikach „Votre Beauté" i „Pani". Ambasadorką nowego miesięcznika współpracującą z działami mody i kultury zostanie polska modelka Małgosia Bela, która ma pełnić rolę editor-at-large. Sam Filip Niedenthal to były redaktor naczelny polskiego „Esquire" i były szef działu mody w naszej rodzimej edycji „Harper's Bazaar". – Stawiamy na autorski charakter magazynu, w którym kładąc nacisk na modę, poruszymy także tematy z obszaru kultury i sztuki – mówi Filip Niedenthal.

Polska edycja magazynu „Vogue" będzie 23. na świecie, a ma być wydawana na licencji amerykańskiego wydawnictwa Conde Nast przez spółkę Visteria Katarzyny Kulczyk (umowa licencyjna została podpisana na pięć lat i zawiera prawo pierwszeństwa do jej przedłużenia).

Dyrektor zarządzającą nowego wydawnictwa będzie Justyna Markiewicz, dotychczas wicedyrektor w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, działem reklamy pokieruje Monika Wdowiak, wieloletnia dyrektor reklamy w wydawnictwie Marquard Media Polska.

„Vogue" na naszym rynku będzie przygotowywany z myślą o kobietach w wieku 35–55 lat, z wykształceniem co najmniej średnim i dużą świadomością marek luksusowych, mieszkających w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Za konkurencję polskiego „Vogue'a" branża uważa przede wszystkim ukazujący się na naszym rynku od czterech lat „Harper's Bazaar", którego sprzedaż wynosi obecnie ok. 30 tys. egz. – Analiza rynku wydawniczego wskazuje, że jesteśmy gotowi na pismo rangi „Vogue'a". Zarówno wydatki na reklamę dóbr luksusowych, jak i wydatki branży modowej rosną i wciąż to magazyny są najczęściej wybieranym kanałem docierania do klientów. Będziemy również silnie obecni online - mówiła w rozmowie z „Rz" Katarzyna Kulczyk.

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, obecnie jego wartość sięga 14 mld zł. Odpowiadają za to takie sektory jak motoryzacja, ale także odzież, akcesoria i biżuteria.

Wydawca polskiej edycji „Vogue'a" nie podał na razie planowanej ceny magazynu.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM