Disney potwierdził, że ponowne otwarcie parków nastąpi 30 kwietnia tego roku.

Drzwi Disneylandu w Anaheim w Kalifornii zostały zamknięte od ponad roku z powodu pandemii Covid-19. Zamknięcie parku nastąpiło 20 marca 2020 r.

„Dzień, na który wszyscy od dawna czekaliśmy, jest już prawie nadszedł" - napisał Ken Potrock, prezes Disneyland Resort w oświadczeniu. „Cieszymy się, że ponad 10 tys. naszych pracowników wraca do pracy, gdy przygotowujemy się na powitanie naszych gości z powrotem w tym szczęśliwym miejscu".

Jednak na wielkie otwarcie na razie mają szansę tylko mieszkańcy stanu Kalifornia, co wynika z przepisów sanitarnych. Zwiedzających będą obowiązywać standardowe środki bezpieczeństwa: maski zasłaniające usta i nos dla wszystkich powyżej 2 roku życia, zachowanie dystansu społecznego a władze parku wprowadzają specjalny system liczenia zwiedzających, by na raz nie było na terenie parku zbyt dużej liczby osób - informuje CNN.

Mimo to ponowne otwarcie Disneylandu jest ważnym momentem, ponieważ koncern próbuje odbić się po pandemii koronawirusa, która utrudniła mu działalność. Lockdown najmocniej uderzył właśnie w parki rozrywki koncernu, które zostały zamknięte. Mimo opóźnionych lub odwołanych premier filmowych część filmowa Disneya wyszła obronną ręką z pandemii.

„To ostatni znak, że dla Disneya sytuacja wraca do normy" - powiedział o ponownym otwarciu Robert Niles, redaktor ThemeParkInsider.com. Pozostałe parki Disneya, poza stanem Kalifornia, były nadal czynne. Stan Floryda nie zastosował tak restrykcyjnych przepisów sanitarnych.