Arnold przez osiem ostatnich lat była dyrektorem w globalnej firmie inwestycyjnej Carlyle, a także zajmowała stanowiska kierownicze w Procter and Gamble i sieci fast foodów McDonald's – informuje BBC.

„Obejmując funkcję prezesa zarządu, nie mogę się doczekać, aby dalej służyć długofalowym interesom udziałowców Disneya i ściśle współpracować z dyrektorem generalnym Bobem Chapkiem, który opiera się na stuletniej spuściźnie kreatywnej doskonałości i innowacji” – powiedziała pani Arnold w oświadczeniu.

Czytaj więcej

Odchodzi prezes Disneya. Kto zastąpi medialnego guru?

Bob Iger, który ustąpił ze stanowiska dyrektora naczelnego Disneya w 2020 roku po 15 latach pełnienia tej roli, opuści firmę pod koniec tego miesiąca.

Nominacja Susan Arnold następuje, gdy duże firmy odchodzą od struktur zarządczych, w których funkcje dyrektora generalnego i przewodniczącego pełni ta sama osoba, pod naciskiem ekspertów ds. ładu korporacyjnego, inwestorów i w niektórych przypadkach także, organów regulacyjnych, aby rozdzielić te dwa kluczowe stanowiska – informuje BBC.

Odejście Boba Igera oznacza koniec ery dla Disneya, który pełnił w firmie ważną rolę od 1996 roku. W tym czasie jako dyrektor generalny Disney dokonał wielu dużych przejęć, w tym przejęć Pixar, Marvel, Lucasfilm i 21st Century Fox. W 2016 roku firma otworzyła swój pierwszy park rozrywki i ośrodek wypoczynkowy w Chinach kontynentalnych.

Wraz z Igerem z koncernu odchodzi kilku innych dyrektorów, w tym szef studia Alan Horn, prezes i dyrektor kreatywny Disney Branded Television Gary Marsh oraz generalny radca prawny firmy Alan Braverman.

Czytaj więcej

W Disney+ w Hongkongu zniknął odcinek Simpsonów. Cenzura Chin