Reklama
Rozwiń
Reklama

Premier Mateusz Morawiecki gra w „This War of Mine”

Mateusz Morawiecki chce zyskać przychylność twórców i fanów gier. Zapowiada dalsze wsparcie tej branży.

Aktualizacja: 12.10.2018 17:20 Publikacja: 12.10.2018 16:39

Foto: Poznań Game Arena

Dziś ruszyły Poznań Game Arena - największe targi komputerowe w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem liczby wystawców, zwiedzających i powierzchni. W tym roku prezentuje się 220 wystawców. Organizatorzy spodziewają się aż 80 tys. gości.

W piątek PGA odwiedził premier Mateusz Morawiecki, spotkał się z przedstawicielami polskiej branży i - jak donosi lokalna prasa - zagrał w grę „This War of Mine”, autorstwa 11 bit studios. Zapowiedział też dalsze wsparcie dla branży - chodzi m.in. o dofinansowanie dla twórców propagujący polską historię i kulturę oraz stworzenie centrum rozwoju gier. Ma ono ruszyć wiosną przyszłego roku. Szczegóły tej inwestycji na razie nie są znane.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Media
Wojciech Kuśpik, prezes PTWP: „Rzeczpospolita” idealnie do nas pasuje
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Media
Daily Mail przejmuje „The Daily Telegraph”. Nowy medialny gigant w Wielkiej Brytanii
Media
Zmiany w strukturze własności Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej”
Media
Kto przejmie właściciela TVN? Trzy oferty na Warner Bros Discovery na stole
Media
Sprawa śmierci Jarosława Ziętary. Apel Rady Polskich Mediów
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama