Na tej imprezie, jednej z największych tego typu na świecie, ponad 150 tys. zwiedzających może podziwiać 20 tys. najnowocześniejszych gadżetów opracowanych przez 3 tys. firm najbardziej innowacyjnych firm z całego świata.

Tegoroczna edycja miała stać się miejscem pozwalającym obiecującym startupom znaleźć inwestora. Jednak najwięcej uwagi wciąż przyciągają najwięksi gracze na rynku, zarówno ci o ugruntowanej pozycji jak Samsung czy Lenovo, jak i walczący o przetrwanie japońskie Sony i Panasonic.

Chętnych do podziału jest dużo, ale sam tort też jest wielki. Wartość przychodów elektroniki użytkowej może w tym roku wzrosnąć o 3 proc. i sięgnąć rekordowych 209 mld dol. – podaje Consumer Electronics Association, organizator targów.

27-calowy tablet Lenovo Horizon

27-calowy tablet Lenovo Horizon

Chińskie Lenovo pokazało urządzenie Horizon, które dzięki 27-calowemu ekranowi przypomina tablet. Technicznie bliżej mu jednak do PC-ta lub laptopa. Również masa plasuje Horizona bliżej laptopów niż tabletów - waży około 8 kg. Po położeniu Horizona poziomo uruchamia się tryb Moon Dial, który może obsługiwać jednocześnie kilka osób. Dlatego można wykorzystać te funkcję do gier towarzyskich.

Dużym zaskoczeniem dla widzów był pokazany przez Samsunga telewizor wykonany w technologii OLED. Niby nic dziwnego, ale urządzenie wyróżnia się wygiętym ekranem. Według producenta ma to dawać efekt 3D bez potrzeby zakładania okularów.

Telewizor Samsung OLED

Telewizor Samsung OLED

Urządzenie ma ekran o przekątnej 55 cali wykonany w technologii OLED. I nie byłoby w nim nic zaskakującego, gdyby nie to, że jest on nieznacznie wygięty. Przypomina ekrany kina IMAX. Poza telewizorami południowokoreańska firma chwaliła się podłączoną do internetu czterodrzwiową lodówką T9000, która dysponuje 8-calowym wyświetlaczem LCD. Biorąc to pod uwagę, cena 4 tys. dol. nie wydaje się wygórowana.

Dla zapominalskich firma Stick N Find przygotowała niezwykłą naklejkę. Ma około 1 cm średnicy i za pomocą technologii Bluetooth z odległości do 30 m może łączyć się z komórką lub komputerem. Można przyczepić ją na klucze, plecak albo na domowego zwierzaka. W ciemności naklejka świeci i brzęczy.

Autopromocja
BLACK WEEKEND

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ
Czujnik Stick N Find

Czujnik Stick N Find