Sytuacja na Białorusi budzi powszechny niepokój, koncert jest symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność.

Na płycie areny PGE Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, Chłopcy z Placu Broni „Kocham Wolność”,  Krzysztof Cugowski „Pieśń niepokorną”. W wydarzeniu udział także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Organek, Golec uOrkiestra. Usłyszymy też wybitnych artystów białoruskich. Wykonawcom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia.

- PGE Narodowy jest miejscem, które jednoczy Polaków. 26 września zjednoczymy się tutaj, aby dać społeczeństwu białoruskiemu „siłę do działania” i będziemy im kibicować w walce o wolną Białoruś. Ten dzień uzyska wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. – zapowiada Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego.

Koncertowi „Solidarni z Białorusią” będzie towarzyszyła zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. - Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych – wyjaśnia Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Sam wstęp na koncert jest wolny, wystarczy pobrać bezpłatną wejściówkę na stronie: www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Początek koncertu w soboę o godz. 20. Bezpłatne bilety są imienne, a na PGE Narodowym obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnego bezpieczeństwa.

Koncert „Solidarni z Białorusią” będzie także transmitowała Telewizja Polsat.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.