Teledysk do utworu L.U.C`a z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak, był drugim epizodem pierwszego polskiego 6-ścio odcinkowego klipa, jaki Łukasz Rostkowski wyprodukował do swojej płyty PLANET LUC. Twórca najlepszego wideoklipu Yach Film 2009 oprócz statuetki Yacha otrzymał w nagrodę 10 tys. zł.

- Dziękuję za ten festiwal, z którego jestem dumny niezależnie do tego czy wygrywam czy też nie. Promujecie film, połączony z muzyką, grafiką i słowem. O ile tylko nie mówimy o teledysku komercyjnych pacynek z powiewającymi włosami i dyndającym złotem, to mamy do czynienia z najpiękniejszą i najbardziej niedocenioną dziś dziedziną sztuki - powiedział L.U.C.

- Ogromnie się cieszę z wygranej. Dla mnie to nagroda dla tych wszystkich ludzi, którzy przetaczają krew polskiej upadającej popkulturze. Ci, którzy sprawiają, że żyje i powolutku podnosi się z dna żenady, to wy jesteście przyszłością tego kraju! Gratuluję też wszystkim nominowanym i laureatom. Szczególnie Kasi Kijek i Przemkowi Adamskiemu za kawał świetnej i oryginalnej roboty oraz Wojtkowi Zielińskiemu, którego klip dosłownie przeniósł mnie w czasie. Dzięki Lucu za spory kawałek pozytywnej energii. Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim! - mówił Michał Dziekan, reprezentujący studio PLATIGE IMAGE.

O laury festiwalu, walczyło 27 wideoklipów wybranych spośród 275 nadesłanych na konkurs. W ośmioosobowym jury zasiadali m.in. twórcy festiwalu Yach Paszkiewicz i Magda Kunicka-Paszkiewicz, dziennikarze muzyczni Tomasz Słoń i Robert Leszczyński oraz Olga Jackowska.

Oprócz Grand Prix jury wybierało zwycięzców w jeszcze pięciu kategoriach. W kategorii animacja zwyciężył teledysk Oi Va Voi, "Everytime" w reżyserii Katarzyny Kijek i Przemysława Adamskiego. Za najlepszy debiut ealizatorski uznano pracę Łukasza Rusinka do piosenki "Telehon" zespołu Pablopavo, za innowacyjność w wideoklipie - Marcina Pawełczaka i Dariusza Kuczerę twórców wideoklipu "Fenomenalnie" Jareckiego, za kreację aktorską - Katarzynę Nosowską w teledysku do swojego utworu "Kto tam u ciebie jest?" w realizacji Grzegorza Lipca.

"Drewniany Yach" dla pracy niedocenionej przez przez jury, przyznawanego przez Yacha Paszkiewicza i Magdę Kunicką-Paszkiewicz, przypadł wideoklipowi "Kasia" Blendersów w reżyserii Tomasza Bergmanna.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ