Muzyka z filmu "Underground" do dzisiaj dźwięczy nam w uszach, ale w połowie lat 90-tych słychać było ją wszędzie. Wyszła z kin na imprezy, do naszych domów, a z ich okien na ulicę. Goran Bregović stał się ulubionym kompozytorem Polaków. Nagrywał piosenki z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem.

Komedia Emira Kusturicy opowiada o Serbach, którzy po rozpoczęciu bombardowań Jugosławii, chowają się w podziemiach i żyją tam odcięci od informacji z zewnątrz przez kilkadziesiąt lat. Kiedy w końcu wychodzą z ukrycia, przekonują się, że wojna nadal trwa.

"Kultowa Muzyka Filmowa" to unikatowa kolekcja 20 albumów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu. Po raz pierwszy w jednej serii znalazły się hity z takich filmów, jak "The Lisbon Story", "Bagdad Café" czy "Dziewczyna z perłą".

Piękne melodie, wybitni kompozytorzy, wzruszające chwile, genialni artyści - każda płyta to niezapomniana podróż w świat kina, wspomnień i najlepszych kompozycji filmowych. Dodatkowym atutem kolekcji są dołączone do płyt książki, pełne ciekawostek o filmach, mało znanych faktów o towarzyszącej im muzyce, kompozycjach i artystach. To prawdziwa gratka dla miłośników X muzy i muzyki filmowej!

Więcej informacji - sklep.rp.pl

KONKURS:

Dla naszych czytelników mamy 3 zestawy:

Wygrają 3 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z linkiem do zamieszczonej w Serwisie Kulturalnym rp.pl recenzji filmu, który pojawił się w polskich kinach w miniony weekend. W tytule mejla proszę wpisać "Underground".

Start konkursu: czwartek, 30 czerwca, godz. 18.00.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną.  Dziękujemy za udział w konkursie :)

Zostań fanem serwisu na Facebooku

.