- Są programy, które choć cenione przez widzów, z powodów politycznych zostały zdjęte z anteny publicznej telewizji. Mam  na myśli "Antysalon Ziemkiewicza". Na szczęście dyktatura oficjalnych mediów nie trwa wiecznie. Jest jeszcze telewizja internetowa. Dlatego postanowiliśmy uruchomić "Antysalonik Ziemkiewicza" – mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej". Pokażemy, że wolnej i odważnej publicystyki nie uda się zlikwidować – dodaje.

Program będzie miał formułę satyryczną. Prowadzący Rafał Ziemkiewicz, wraz z dwoma gośćmi, będą w kąśliwy sposób komentować najważniejsze polityczne  wydarzenia mijającego tygodnia. Będzie to drugi w historii tv.rp.pl program realizowany w scenografii generowanej komputerowo.

- Sukces programów autorskich w tv.rp.pl potwierdził wcześniej uruchomiony projekt „Bronisław Wildstein przedstawia". Tuż po jego starcie dostaliśmy wiele sygnałów od internautów z prośbą o program z Rafałem Ziemkiewiczem - mówi Piotr Kropiński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", odpowiedzialny za tv.rp. – Program będzie miał oryginalną, zabawną formułę, dlatego tym bardziej sądzę, że przypadnie naszym widzom do gustu – dodaje.

Z tv.rp.pl Rafał Ziemkiewicz związany jest od momentu jej powstania, czyli od czerwca 2009 roku. Prowadził tam na zmianę z Bronisławem Wildsteinem i Igorem Janke program "Cafe Rzeczpospolita".