W poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Sieci Prawdy", opublikowane zostały dwa teksty, dotyczące książki dziennikarza Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Zdaniem autorów tekstów, książka Piątka "to klasyczny przykład grafomanii i hochsztaplerki, a także podręcznikowy przykład paszkwilstwa". Autorzy wskazują także, że zmasowana kampania w zachodnich mediach, które bez żadnej refleksji przekazują "manipulacje i półprawdy zawarte w książce", ma niewiele wspólnego z dziennikarstwem, za to sporo z celowymi działaniami wymierzonymi w wizerunek Polski.

Wcześniej o Tomaszu Piątku pisał tygodnik "Do Rzeczy". Autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, ze gazety "Do Rzeczy", "Sieci Prawdy", "Gazeta Polska", dziennikarz Wojciech Wybranowski oraz wiceminister Michał Dworczyk zostaną w ciągu 10 dni pozwani.

– Przeciwnicy tej książki bronią Macierewicza, próbują głównym tematem uczynić moją osobę, a bohaterem nie jestem tutaj ja tylko minister Macierewicz. Pan minister wysyła swoich ludzi, żeby za niego kłamali (...) prorządowe tygodnik za pomocą artykułów zawierających kłamstwa, często przez personalne ataki na moją osobę. W tej sytuacji z tymi osobami rozmawiać będą prawnicy - powiedział Piątek cytowany przez portal DoRzeczy.pl.

Autor książki powiedział również, że wysłał do prasy sprostowania, ale nie zostały one umieszczone. Redakcja "Do Rzeczy" odpowiada, że przesłane sprostowanie nie spełniało wymogów prawa prasowego.

"Macierewicz i jego tajemnica"

Książka Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice" - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - opisuje i dokumentuje m.in. "powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem".

Pod koniec czerwca szef MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Wcześniej, politycy opozycji wezwali ministra obrony, aby wytłumaczył się z powiązań z b. współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji, które wymienia w swej książce Tomasz Piątek.