#RZECZoPOLITYCE: 4 czerwca to dzieło wszystkich obywateli

Zdaniem gościa 4 czerwca powinien być świętem narodowym. - Wolność wypowiedzi to jest konsekwencja tamtych wydarzeń. Wtedy doszło do przełomu – powiedział Ciosek. - Można patrzeć w ten sposób, ze komuniści sobie zagwarantowali dostatnie życie, ale mieliśmy rozwiązać to krwawym sposobem? 

Według Cioska zarówno gen. Wojciecha Jaruzelskiego, jak i Czesława Kiszczaka, rozliczyła historia. - Uważam, że gen. Jaruzelskiemu należy się wielki pomnik – mówił Ciosek. - 4 czerwca jest sukcesem Lecha Wałęsy i gen. Jaruzelskiego. Przeszliśmy łagodnie zmianę systemu.

Czy władza wykorzystywała fakt, że Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa? – pytał prowadzący program Jacek Nizinkiewicz. Ciosek zaprzeczył. - Dlaczego miałbym się nie przyznać? Jestem starym człowiekiem i niczego się nie boję – mówił Ciosek. 

Gość odniósł się też do teczek z szafy Kiszczaka. - Historii nie piszą tajne służby – mówił Ciosek. - Czy te teczki coś zmieniły w kontekście historii? 

Zdaniem gościa #RZECZYoPOLITYCE problemem jest polska mentalność. - My Polacy potrafimy każdy sukces przekuć w nieszczęście. Z tego rodzaju mentalnością nigdy nie osiągniemy sukcesu – oceniał Ciosek.

Jego zdaniem prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik, ale z jednym zastrzeżeniem. - Grunt żeby on nie był większy od Pałacu. Zdecydowanie należy się ten pomnik, choćby za sam fakt, że zginął w katastrofie – mówił Ciosek. 

Skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę, którego nie było w Polsce 4 czerwca. - Fatalnie robi. To jest tchórzostwo, ucieczka od problemu. Powinien po męsku podejść do sprawy – mówił Ciosek. - Zachęcałbym prezydenta żeby uczestniczył w tym marszu KOD.

Zdaniem gościa Rosja po rozpadzie Związku Radzieckiego nie znalazła dla siebie miejsca. - Jestem przeciwnikiem myśli, która izoluje Rosję w Europie – mówił gość. - Pierwsze co dzisiaj robi prezydent Rosji to nie jest czytanie doniesień co się w Polsce dzieje, tylko czyta indeks cen ropy naftowej. Powinniśmy wyciągać rękę do Wschodu, tym bardziej, że jesteśmy w zjednoczonej Europie.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

O wejściu Nadii Sawczenko do polityki. - Nie daj panie Boże. Szanuję jej wielką odwagę, ale dzielność nie wystarczy do uprawiania polityki.