Ksiądz Dariusz Drzewiecki z podskierniewickiej parafii, prowadząc parafialny profil na Facebooku, skomentował uczestnictwo dzieci w demonstracjach Strajku Kobiet, "demolujących mienie publiczne".

Swój post skierował do rodziców: "Chcę Wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne" - napisał, opatrując wpis stosownym zdjęciem.

Ponieważ Facebook na wniosek oburzonych użytkowników wpis usunął, ksiądz skomentował ten fakt w równie "żartobliwy" sposób.

Na działalność ks. Drzewieckiego w mediach społecznościowych zareagowała Kuria Biskupia. Biskup łowicki wezwał księdza na rozmowę i zażądał wyjaśnień, a następnie przeprosił za jego zachowanie:

"Kuria Biskupia w żaden sposób nie utożsamia się z prywatnymi poglądami i wypowiedziami księdza Dariusza niezgodnymi z nauczaniem Kościoła i aktualnie obowiązującym porządkiem prawnym, ubolewa nad zaistniałym zdarzeniem oraz wydaje zakaz publicznych wypowiedzi w mediach społecznościowych" - napisano w oświadczeniu.

Oprócz zakazu wypowiedzi ksiądz musiał również skasować profil parafii, który prowadził, oraz opublikować własne oświadczenie z przeprosinami. Pojawiło się ono na stronie diecezji łowickiej.

"Oświadczam niniejszym, że mój wpis z dn. 02 lutego 2021 r. na portalu Facebook nie był kierowany intencją nawoływaniem do popełnienia przestępstwa względem młodzieży. Publikacja okazała się jednak wielce niestosowna i nieprzemyślana, a jej skutki niewspółmierne do zamiarów.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte i urażone tym wpisem. Oświadczam jednocześnie, że usunę wszystkie niestosowne treści z profilu Facebook" - napisał ks. Drzewiecki, kończąc swoje oświadczenie "chrześcijańskim pozdrowieniem".