Nowe pociski irańskiej armii. Mają zasięg 1200 km

Irańska armia poinformowała, że powodzeniem zakończyły się próba z wykorzystaniem nowych pocisków, które mogą przenosić ładunki na odległość 1200 kilometrów.

Aktualizacja: 03.02.2019 20:34 Publikacja: 03.02.2019 20:14

Nowe pociski irańskiej armii. Mają zasięg 1200 km

Foto: AFP

Iran poinformował, że z powodzeniem wystrzelił pocisk dalekiego zasięgu. Próba była jednym z wydarzeń upamiętniających 40. rocznicę rewolucji islamskiej z 1979 roku.

- Test rakiety Hoveizeh został przeprowadzony z powodzeniem na dystansie 1200 km. Pocisk dokładnie trafił w wyznaczony cel - poinformował minister obrony Amir Hatami. 

- Jest gotowa do wykorzystania w krótkim czasie i przemieszcza się na bardzo małej wysokości - chwalił nowe wyposażenie armii Hatami.

- Rakieta Hoveyzeh jest ważnym osiągnięciem obronnym opartym na dzisiejszym postępie technologicznym na świecie - dodał minister.

Irański program pocisków balistycznych spotkał się z zaniepokojeniem na Zachodzie. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył niedawno Iran o testowanie pocisku balistycznego średniego zasięgu zdolnego do "przenoszenia wielu głowic bojowych", który mógłby uderzyć "gdziekolwiek" na Bliskim Wschodzie, a nawet w części Europy.

Konflikty zbrojne
Think tank: Prigożyn chce 200 tys. ludzi i amunicji dla nich
Konflikty zbrojne
Ukraina: 42 tys. osób zagrożonych po zniszczeniu zapory w Nowej Kachowce
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468
Konflikty zbrojne
Katastrofa na Dnieprze
Konflikty zbrojne
Brytyjski wywiad bada zawalenie się tamy na Ukrainie
Konflikty zbrojne
Powódź zatopiła zoo w Nowej Kachowce. Zginęło 300 zwierząt