Rosja: Wróżbici podają datę końca wojny z Ukrainą

Od początku najazdu na Ukrainę gwiazdami rosyjskich mediów stali się różni jasnowidze, którzy prognozują oczywiście zwycięstwo Kremla w wojnie z Kijowem.

Publikacja: 11.12.2023 15:01

Ukraińscy żołnierze

Ukraińscy żołnierze

Foto: Sztab Generalny armii Ukrainy

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 656

Wszyscy wróżbici twierdzą, że w 2025 roku konflikt zakończy się: albo pełnym zwycięstwem Rosji, albo przejdzie w stan „zimnej wojny”. Mediów publikujących te przepowiednie nie niepokoi, że poprzednie wróżby tych jasnowidzów nie sprawdziły się.

"Wielkie zwycięstwa Rosji" zapisane w kartach tarota

Stawiająca tarota Galina Janko w marcu 2023 roku obiecywała Rosji „szereg wielkich zwycięstw”, tyle że rosyjska armia niedługo później zaczęła odwrót spod Kijowa, Czernihowa, Sum, Połtawy i Charkowa. Niezrażona wróżka obiecywała, że „wszystko, o czym tak marzy (prezydent USA) Biden, rozpadnie się w proch”. Kremlowska propaganda konsekwentnie przekonuje Rosjan, że w Ukrainie walczą nie z Ukraińcami, lecz NATO na czele z USA, a prezydent Biden marzy o zniszczeniu Rosji.

Obecnie Janko wieszczy, że wojna skończy się „całkowitym zwycięstwem Rosji”, ale dopiero w 2025 roku.

Rosja: Ok. 50 wróżbitów specjalizuje się w przewidywaniu przebiegu wojny

Według obliczeń niezależnego portalu Agentstwo około 50 wróżbitów w ogóle porzuciło stawianie tarota czy wróżenie z gwiazd i zajęło się wyłącznie przewidywaniem przebiegu wojny. A media powołują się na nich dwa razy częściej niż przed najazdem na Ukrainę.

Czytaj więcej

Ambasador brytyjska: Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne w Ukrainie

Mimo wpadek jasnowidzów na przykład gazeta „Moskowski Komsomolec” cytuje ich 12 razy częściej niż przed wojną, a portal Life.ru – o 57 proc. więcej.

W tym ostatnim jasnowidzka Anna Nowokreszczienskaja obiecywała Rosjanom w kwietniu, że „do zimy w USA zacznie się globalny kryzys i światowe gospodarki zaczną kurczyć się, dlatego wojna na Ukrainie przejdzie w 'zimną' fazę”.

„Matematyk-wieszcz” Sidik Afgan twierdzi, że w 2025 roku „będzie to już zimna wojna”.

Jednocześnie gwałtownie wzrosło zainteresowanie ezoteryką samych Rosjan. W ciągu roku od wybuchu wojny prawie 20-krotnie wzrosła klientela różnego rodzaju internetowych szkół układania tarota czy magii. Kilkakrotnie też zwiększyła się audytoria telewizyjnych show z udziałem jasnowidzów (np. Bitwa jasnowidzów czy Nowe ruskie sensacje).

Rosja: Pojawili się jasnowidze-naukowcy

Szybko nabiera popularności nowa grupa jasnowidzów: magowie-naukowcy. – System jest prosty: Rosja od 1881 roku znajduje się w czwartym cyklu imperialnym. Ten cykl dzieli się na 36-lecia, w których każde ostatnie 12-lecie to okres ideologiczny lub czas wojowania – wyjaśnia historię Rosji „matematyk-historyk” Grigorij Kwasza. I oczywiście zapowiada zakończenie wojny w 2025 roku.

Gazeta "Komsomolska Prawda" twierdzi, że Kwasza jeszcze w 2007 roku przewidział konflikt z Zachodem, głównie z USA (w latach 2021-2025) i poszedł z tą swoją wróżbą do rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Nie wiadomo, co generałowie zrobili z przepowiednią, ale o samym Kwaszy nikt nie słyszał przed 2023 rokiem.

Inny „matematyk-wieszcz” Sidik Afgan twierdzi, że w 2025 roku „będzie to już zimna wojna”. Ale wiosną 2022 roku, wieszczył, że w 2025 „wojna będzie już przeszłością”.

Wszyscy wróżbici twierdzą, że w 2025 roku konflikt zakończy się: albo pełnym zwycięstwem Rosji, albo przejdzie w stan „zimnej wojny”. Mediów publikujących te przepowiednie nie niepokoi, że poprzednie wróżby tych jasnowidzów nie sprawdziły się.

"Wielkie zwycięstwa Rosji" zapisane w kartach tarota

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konflikty zbrojne
Premier Armenii Nikol Paszynian: Azerbejdżan przygotowuje nowy atak
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Konflikty zbrojne
Gen. Roman Polko o wojnie Rosji z Ukrainą: Ukraina musi się pozbierać
Konflikty zbrojne
Berlin obawia się reakcji Moskwy. Pociski Taurus nie dla Ukrainy?
Konflikty zbrojne
Zełenski zaprasza Trumpa na front. I mówi co musi się stać, by wojna się skończyła
Konflikty zbrojne
Think tank analizuje wywiad Dmitrija Miedwiediewa. "Mówi, że Rosja zajmie Kijów"