Reklama

Pierwszy taki atak rakietowy Rosji na Ukrainę od pół roku. "Zima nadciąga"

Przeprowadzony przez Rosję nad ranem 21 września atak rakietowy na cele we wschodniej, środkowej i zachodniej Ukrainie, był największym rosyjskim atakiem rakietowym na Ukrainę od tygodni zauważa Reuters. Przeciwko celom na Ukrainie wystrzelono 43 rakiety.

Publikacja: 21.09.2023 13:09

Walka z pożarem w Kijowie

Walka z pożarem w Kijowie

Foto: MSW Ukrainy

arb

Głównodowodzący ukraińskich Sił Zbrojnych, gen. Walerij Załużny poinformował, że Rosjanie wystrzelili przeciwko celom na Ukrainie 43 pociski manewrujące Ch-101/Ch-555/Ch-55. Pociski zostały wystrzelone przez 10 bombowców strategicznych Tu-95MS znad terytorium Rosji. Ukraińska obrona powietrzna zdołała strącić 36 z nich. 

Ukrenergo: Przerwy w dostawach prądu w pięciu obwodach Ukrainy po ataku Rosji

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1333
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Konflikty zbrojne
Budować tunel łączący USA z Rosją czy przekazać Ukrainie Tomahawki? Donald Trump zadecyduje w najbliższych tygodniach
Konflikty zbrojne
Przedstawiciel Hamasu: zamierzamy utrzymać kontrolę nad bezpieczeństwem w Strefie Gazy
Konflikty zbrojne
Armia USA przeprowadziła kolejny atak w rejonie Karaibów. Różnił się od poprzednich
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Konflikty zbrojne
Izraelska armia wznowi działania militarne w Strefie Gazy? Donald Trump ostrzega
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama