Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 277

W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski powiedział, że na Ukrainie trwa przywracanie dostaw energii elektrycznej po ataku Rosji z ostatniej środy.

- Rozumiemy, że terroryści przygotowują nowe ataki. Wiemy to na pewno. I dopóki mają rakiety, nie uspokoją się, niestety - oświadczył.

Ukraiński prezydent mówił, że nadchodzący tydzień może być dla Ukrainy tak trudny, jak mijający. - Nasze siły obronne przygotowują się. Całe nasze państwo się przygotowuje. Opracowujemy wszystkie scenariusze, w szczególności z naszymi partnerami - zadeklarował Zełenski. Zaapelował do mieszkańców kraju o nieignorowanie alarmów przeciwlotniczych.

Czytaj więcej

Ilu żołnierzy z Ukrainy przeszkolono na Zachodzie? Ukraiński sztab ujawnia dane

- Sytuacja na froncie pozostaje bardzo trudna, przede wszystkim w obwodzie donieckim, podobnie jak w poprzednich tygodniach - powiedział Zełenski. Podziękował żołnierzom za ich trud.

- Robimy i będziemy robić wszystko, co możliwe, aby wzmocnić naszą obronę. Robimy i będziemy robić wszystko, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za tę wojnę, za ten terror - mówił Wołodymyr Zełenski.