Rosjanie atakują Kijów. Eksplozje w stolicy Ukrainy

Ukraińskie media informują o co najmniej kilku eksplozjach w Kijowie. Rosjanie przeprowadzili w poniedziałek rano ataki lotnicze na infrastrukturę krytyczną w kilku miastach Ukrainy.

Publikacja: 31.10.2022 07:38

Rosjanie atakują Kijów. Eksplozje w stolicy Ukrainy

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 250

 Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował o co najmniej trzech eksplozjach w Kijowie. Łącznie w stronę ukraińskich miast miało być wysłanych około 40 rakiet.

Lokalne media przekazały, że w Kijowie słychać było około 7-8 eksplozji. W pierwszych komunikatach nie przekazano, czy powodem eksplozji było uderzenie w cele czy reakcja systemu przeciwlotniczego.

Mer Kijowa, Witalij Kliczko poinformował, że z powodu ataku w części miasta nie ma dostępu do wody i prądu.

"Energetycy pracują nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej po uszkodzeniu obiektu energetycznego, który zasila około 350 tysięcy mieszkań w Kijowie. Specjaliści wraz z innymi służbami ratowniczymi i władzami robią wszystko, aby jak najszybciej ustabilizować sytuację" - przekazał Kliczko.

Ukraińska deputowana Lesia Wasyłenko napisała: "Poniedziałek zaczyna się od ataków rakietowych Rosji w całym kraju. Kijów jest pod ostrzałem od godziny. Znowu przerwy w dostawie prądu. I brak wody w części miasta. Zbrodnie Putina na ludności cywilnej trwają".

"Poranek zaczyna się od syren obrony powietrznej na całej Ukrainie. Rosyjskie rakiety uderzyły w infrastrukturę energetyczną w Kijowie i innych miastach, powodując przerwy w dostawie prądu i wody. Rosja nie jest zainteresowana rozmowami pokojowymi, ani globalnym bezpieczeństwem żywnościowym. Jedynym celem Putina jest śmierć i zniszczenie" - napisał  rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

Konflikty zbrojne
Rosja zaatakowała Kijów w Dzień Dziecka. Wśród ofiar są dzieci
Konflikty zbrojne
Scenariusz dalszej wojny zaczyna pisać Kijów
Konflikty zbrojne
Macron: Powinniśmy byli słuchać ostrzeżeń Europy Wschodniej
Konflikty zbrojne
Duma chce zmienić prawo. Legalne kontrakty wojskowe dla skazańców
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Rosyjskie niezależne media: Polska zamierza deportować byłego oficera FSB
Konflikty zbrojne
Zełenski mianował kontrowersyjnego urzędnika gubernatorem obwodu odeskiego