W składzie delegacji polskich biskupów znaleźli się przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, prymas Polski abp Wojciech Polak oraz metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. „Celem wizyty jest przekazanie wyrazów duchowej łączności polskiego Kościoła z wszystkimi, którzy cierpią w wyniku trwającej w tym kraju wojny” - przekazało biuro prasowe.

W komunikacie podkreślono, że „ze względu na specyfikę tej wizyty, a także aktualną sytuację w Ukrainie, Biuro Prasowe KEP nie będzie na bieżąco informować o jej przebiegu”. Dopiero po zakończeniu wizyty odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem delegatów. Jej termin wstępnie ustalono na sobotę.

Czytaj więcej

Patriarcha Cyryl chce więcej kapłanów wojskowych w strefie wojny

Katolicka Agencja Informacyjna przekazała, że trzem polskim biskupom towarzyszyć ma na Ukrainie ks. Stefan Batruh, proboszcz wspólnoty Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) w Lublinie.

W planie wizyty są m.in. spotkania z ukraińskimi hierarchami Kościoła katolickiego, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego czy Prawosławnego Kościoła Ukrainy. Delegacja polskich biskupów ma też odwiedź Irpień i Buczę.