Oprócz McConnella do Kijowa przybyli także republikańska senatorka Susan Collins z Maine, John Barrasso z Wyoming i John Cornyn z Teksasu.

"Wizyta delegacji Senatu Stanów Zjednoczonych, której przewodził lider mniejszości republikańskiej  w Senacie, Mitchella McConnella, jest potężnym sygnałem dwupartyjnego poparcia Ukrainy ze strony Kongresu Stanów Zjednoczonych i obywateli" - napisał na Facebooku Wołodymyr Zełenski.

"Dziękujemy za wasze przywództwo w niesieniu nam pomocy w walce nie tylko o nasz kraj, ale o demokratyczne wartości i wolności. Bardzo to doceniamy" - dodał ukraiński prezydent.

To już kolejna wizyta amerykańskich polityków w stolicy walczącej Ukrainy.

Dwa tygodnie temu przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przewodniczyła pierwszej od wybuchu wojny delegacji Kongresu na Ukrainę. Pelosi, do której dołączyło kilkoro wysokich rangą Demokratów z Izby Reprezentantów, spotkała się z Zełenskim w Kijowie.

W ostatni weekend pierwsza dama Jill Biden spotkała się z Ołeną Zelenską w Użhorodzie na granicy ze Słowacją, za w zeszłym miesiącu z prezydentem Zełenskim spotkali się w Kijowie sekretarz stanu Antony Blinken i sekretarz obrony Lloyd Austin.