Reklama

Włosi chcą odbudować zbombardowany teatr w Mariupolu

Rząd Włoch zapowiedział, że pomoże w odbudowie Teatru Dramatycznego w Mariupolu, który został ostrzelany przez wojska rosyjskie.

Publikacja: 18.03.2022 07:23

Włosi chcą odbudować zbombardowany teatr w Mariupolu

Foto: AFP

Włoski minister kultury Dario Franceschini poinformował w czwartek, że gabinet ministrów zatwierdził jego propozycję, aby zaoferować Ukrainie "środki i zasoby do jak najszybszej odbudowy teatru". "Teatry wszystkich krajów należą do całej ludzkości" - napisał na Twitterze.

Odpowiadając włoskiemu ministrowi, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał: "Dajecie dobry przykład do naśladowania. Razem odbudujemy ten kraj".

Teatr został zaatakowany w środę wieczorem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy przekazało, że wiele osób zostało uwięzionych w teatrze i oskarżyło Rosję o popełnienie zbrodni wojennej.

Czytaj więcej

Schron przeciwbombowy w teatrze w Mariupolu wytrzymał atak lotniczy
Reklama
Reklama

Rosja zaprzecza, że celowała w ludność cywilną. Ministerstwo Obrony ogłosiło, że jego siły nie uderzyły w budynek i oskarżyło Batalion Azow, skrajnie prawicową ukraińską jednostkę, o wysadzenie go w powietrze - podała agencja informacyjna RIA.

Konflikty zbrojne
Administracja Trumpa naciska na Zełenskiego. Usłyszał kolejny „ostateczny termin”
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Konflikty zbrojne
Leon Komornicki o strategii bezpieczeństwa USA: Też bym tak robił
Konflikty zbrojne
Zełenski zdradził, kiedy przedstawi USA ukraińską wersję planu pokojowego
Konflikty zbrojne
Gen. Leon Komornicki: Potrzebujemy suwerenności strategicznej
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Konflikty zbrojne
Strefa Gazy: Daleko do pokoju. Pat służy i Hamasowi, i rządowi Izraela
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama