Reklama

Bogusław Chrabota: Co ugra Rafał Trzaskowski

Jako obywatel nie chcę prezydenta, który będzie z zasady pluł PiS-owi do garnka. Prezydent, ktokolwiek nim będzie, ma uczestniczyć w rozsądnym reformowaniu kraju, popierać dobre pomysły, walczyć z durnymi.

Aktualizacja: 01.06.2020 12:42 Publikacja: 31.05.2020 18:27

Bogusław Chrabota: Co ugra Rafał Trzaskowski

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

To niewątpliwie fenomen, że Rafał Trzaskowski raptem dwa tygodnie po wejściu w kampanię osiąga w sondażach tak wysoki wynik. Dla mnie to dowód nie tylko jego potencjału, ale również tego, że trafił w gusta elektoratu opozycji. Prostacy powiedzą: nic w tym dziwnego, podzielona na pół Polska zagłosuje nawet na osła, by zrobić na złość Kaczyńskiemu. Tak i nie. Tak, bo w istocie podział jest tak głęboki, że nawet realne wystawienie osłów po obu stronach nie spowodowałoby migracji wyborców do świątyń rozumu, tylko skończyłoby się pewnie wynikiem 50/50.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Komentarze
Bogusław Chrabota: Szczyt Wołodymyr Zełenski-Władimir Putin w Budapeszcie? Trzeba to zablokować
Komentarze
Artur Bartkiewicz: Gdy dzieje się historia, rząd i prezydent spierają się o to, kto ma krótsze spodenki
Komentarze
Jacek Czaputowicz: Karol Nawrocki pojedzie do Waszyngtonu jako petent, a nie podmiotowy lider
Komentarze
Estera Flieger: Konflikt Nawrockiego z Tuskiem to ściema. Żaden nie chciał lecieć do USA
Komentarze
Jerzy Surdykowski: Solidarność jest dłużniczką powstania warszawskiego
Reklama
Reklama