Wysokość cen w sklepach zależy od konkretnej sieci i może różnić się nawet o kilka złotych. Kiedy robimy duże zakupy, te różnice mogą być już dużo większe. Klientom, którzy chcą zaoszczędzić na codziennych zakupach, sytuację utrudnia jednak fakt, że w niektórych sklepach produkty jednej kategorii mogą być tańsze, innej zaś - droższe. 

Jak wynika z raportu ASM Sale Force Agency, do którego dotarł Business Insider Polska, na ogół najdroższe zakupy Polacy zrobią w sklepach internetowych, co nie dziwi, ponieważ jest to najwygodniejszy sposób na kupowanie produktów. W czołówce znalazły się sklepy Frisco.pl i dodomku.pl, w których konsumenci wydają najwięcej. 

W badaniu porównano ceny podstawowych produktów z kilku różnych kategorii, takich jak nabiał, napoje, produkty tłuszczowe, słodycze, chemia domowa, mięso, mrożonki czy używki i alkohol. 

Gdzie z kolei zrobimy najtańsze zakupy? Według raportu, m. in. w sieci sklepów Auchan i Carrefourze. To nie znaczy jednak, że wszystkie kategorie produktowe są w tych sieciach najtańsze. 

Zobacz szczegółowe dane na: Business Insider Polska