"To wielka umowa dla wszystkich 3 krajów, rozwiązuje wiele braków i błędów NAFTA, wspaniale otwiera rynki dla naszych farmerów i producentów przemysłowych, obniża Stanom bariery handlowe i przybliża te trzy wielkie narody do siebie w konkurowaniu z resztą świata" - napisał na Twitterze. Prezydent zapowiedział konferencję prasowa o godz. 11 czasu waszyngtońskiego (15.00 GMT).

Czytaj także: Traktat NAFTA uratowany, zamienia się w USMCA

Doradca Białego Domu ds. handlu Peter Navarro powiedział w kanale tv Fox News: - Była złożona obietnica, została dotrzymana. NAFTA nie żyje. Mamy USMCA.

Republikański senator z rolniczego stanu Iowa, Joni Ernst napisał ze swej strony: "Nasi farmerzy potrzebują stabilizacji i dostępu do rynków". Senator Amy Kobuchar, demokratka z Minnesoty graniczącej z Kanadą stwierdziła we wpisie: "Cieszę się, że partner handlowy numer jeden Minnesoty, Kanada jest znów w tym gronie. Czekam na zapoznanie się z warunkami".

Kończący kadencję prezydent Meksyku, Enrique Peńa Nieto uznał, że porozumienie osiągnięte w niedzielę jest wygraną wszystkich trzech krajów. "Unowocześnienie umowy handlowej Meksyku, Kanady i USA kończy 13 miesięcy negocjacji i daje to, co proponowaliśmy na początku: umowę win-win-win" - napisał na Twitterze.