Za sklepy zamknięte w Wigilię rząd daje pół niedzieli handlowej. Jest projekt

W grudniu w dwie niedziele powinny być otwarte wszystkie sklepy. Jedna z nich wypada w Wigilię, co rząd postanowił ostatecznie uregulować, ale tylko połowicznie ponieważ w zamian proponuje by 10 grudnia sklepy działały jedynie do godziny 14.

Publikacja: 09.11.2023 11:55

W grudniu w dwie niedziele powinny być otwarte wszystkie sklepy. Jedna z nich wypada w Wigilię

W grudniu w dwie niedziele powinny być otwarte wszystkie sklepy. Jedna z nich wypada w Wigilię

Foto: Adobe Stock

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę w grudniu dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie powinny być handlowe. W tym roku jedna z nich przypada w Wigilię, branża więc apelowała o taką zmianę przepisu, aby wobec tego handlową uczynić wcześniejszą, czyli 10 grudnia.

Rząd wcześniej nie sygnalizował takiej potrzeby, jednak teraz postanowiono się sprawą zająć. Kancelaria Premiera podała, że ponieważ jedna z dwóch niedziel handlowych poprzedzających pierwszy dzień Bożego Narodzenia przypada na Wigilię, proponuje by była dniem objętym zakazem handlu.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Handel
Mniej przewozów kontenerów, mniej środków w funduszach
Handel
Czy 27 kwietnia to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?
Handel
Co dręczy polskiego konsumenta? Jeden czynnik jest najsilniejszy od dwóch lat
Handel
Chiny zaprzeczają: Nie toczą się żadne rozmowy z USA w sprawie ceł
Handel
Polacy mają dość wojny cenowej Lidla z Biedronką