Usługa zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu w niektórych z flagowych punktach sprzedaży Gucci, w tym na Rodeo Drive w Los Angeles i nowojorskiej Wooster Street. Dom mody Gucci, należący do francuskiego koncernu Kering, dołącza do rosnącej liczby firm, które zaczęły akceptować wirtualne waluty. Firma poinformowała, że przyjmie również płatności w Shiba Inu i Dogecoin – tak zwanej kryptowalucie „memowej”, która pierwotnie została stworzona jako żart.

Klienci płacący w sklepach za pomocą kryptowalut otrzymają wiadomość e-mail z kodem QR do wykorzystania z cyfrowym portfelem aktywów - aplikacją do obsługi transakcji finansowych działającą na urządzeniach mobilnych – informuje BBC.

Gucci poinformował. Ze zamierza udostępnić tę usługę już wkrótce we wszystkich swoich firmowych sklepach w USDA.

Udostępnienie płatności w krytptowalutach przez tak dużą markę jak Gucci jest kolejnym krokiem na drodze ku akceptacji kryptowalut przez największe światowe firmy. Waluty cyfrowe akceptują już także inne firmy, w tym gigant technologiczny Microsoft, amerykańska firma telekomunikacyjna AT&T i sieć kawiarni Starbucks.

W ubiegłym roku Bitcoin stał się również prawnym środkiem płatniczym w dwóch krajach - Salwadorze i Republice Środkowoafrykańskiej. Salwador zapowiedział, że pozwoli konsumentom na używanie kryptowaluty we wszystkich transakcjach, obok dolara amerykańskiego. Jednak Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał władze kraju do cofnięcia tej decyzji – informuje BBC.