Żabka testuje kolejne nowe rozwiązania poza tradycyjnymi sklepami. W ostatnich latach uruchomiła już sklepy sezonowe w miejscach turystycznych, a także mobilne czy samoobsługowe. Teraz sieć wprowadza nowy format sklepu - zlokalizowany na stacjach paliw.

Pierwsza taka placówka Żabki została właśnie otwarta w miejscowości Krosno w województwie wielkopolskim. Sklep powstał we współpracy ze spółką AFS, która uruchomiła na polskim rynku sieć Rakieta - podaje Business Insider Polska.

Sklep Żabka przy stacji benzynowej ma być wygodnym sposobem na wykonanie szybkich zakupów na trasie. W ofercie znajdują się przekąski, kanapki, sałatki, dania na ciepło, w tym hot dogi, oraz gorące napoje. Kierowcy będą mogli zakupić także wybrane produkty motoryzacyjne.

– Od kilku lat na czas wakacji stawiamy nad Bałtykiem sklepy sezonowe, w tym roku uruchomiliśmy pilotażowo mobilną Żabkę obecną na koncertach i targach. W kilku miastach funkcjonują już nasze bezobsługowe Żappka Store, które umożliwiają dokonanie zakupów nawet w kilka sekund bez kontaktu ze sprzedawcą. Uruchomienie pierwszej, pilotażowej Żabki na stacji benzynowej to kolejny krok w kierunku zapewnienia klientom jak największego komfortu zakupów, a franczyzobiorcom unikalnych lokalizacji, generujących dużą liczbę klientów i odpowiednie obroty – zaznaczył Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska, cytowany w komunikacie.