Carrefour Polska podpisał umowę ramową o współpracy ze spółką Pointpack, która tworzy rozwiązania technologiczne wspomagające nadawanie i odbieranie przesyłek. To pozwoli sieci uruchomić w swoich sklepach punkty pocztowe, które opierać się będą na systemie opracowanym przez Pointpack.

Jak zauważa Business Insider Polska, dotychczas przez siedem dni w tygodniu mogły działać tylko sklepy franczyzowe Carrefour Express, o ile za ladą stanie ich właściciel. Teraz Carrefour będzie mógł otworzyć w niedziele także swoje wielkopowierzchniowe sklepy śladem innych sieci handlowych - i przy okazji nadać paczki.

Wcześniej na taki ruch zdecydowały się między innymi Biedronka i Lidl. Sieci korzystają z furtki w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele, a konkretnie z wyjątku dotyczącego placówek pocztowych. Zgodnie z ustawą, działalność w te dni mogą prowadzić placówki, które świadczą usługi pocztowe. Biedronka dzięki temu zdecydowała się ostatnio otworzyć ponad 240 placówek w niedziele objęte zakazem handlu. Do podobnego ruchu przymierza się także Kaufland.