Reklama

Państwo usługowe, czyli państwo pomocne obywatelom

Cyfryzacja jest niezbędna przy oferowaniu usług publicznych obywatelom – twierdzą uczestnicy konferencji „Państwo usługowe".
Państwo usługowe, czyli państwo pomocne obywatelom

Foto: Bloomberg

„Wyobraź sobie, że pismo, które dostajesz z urzędu, jest przyjazne i zrozumiałe, a przez telefon miły urzędnik wskazuje najkorzystniejszy sposób postępowania. Składasz wniosek przez internet, bez pięciu załączników, bo urzędnik sam sprawdził wszystko w swojej bazie. Na koniec ważny dokument odbierasz w urzędzie, który masz po drodze, a nie 50 km od miejsca zamieszkania" – marzenie, utopia?

Organizatorzy i prelegenci konferencji „Państwo usługowe", która w dniach 14–15 października odbywa się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie, uważają, że nie. Oprócz instytutu organizatorem przedsięwzięcia jest Centralny Ośrodek Informatyki. Patronat medialny nad imprezą objęła „Rzeczpospolita".

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama