Sesja rozpoczęła się od zniżek, szybko jednak do kontrataku przeszli kupujący wyciągając główny indeks nad kreskę. Pół godziny po rozpoczęciu notowań WIG20 notowany był 0,1 proc. na plusie

Większa ochotę do zakupów przejawiają inwestorzy handlujący na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mają kupujący. Większość głównych indeksów na giełdach Starego Kontynentu rozpoczęła notowania nad kreską, choć skala zwyżek jest ograniczona.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Większy popyt pojawił się na papierach koncernów energetycznych, którym sprzyja perspektywa podwyżek cen energii. Kupujący uaktywnili się też na walorach KGHM, którego notowania kontynuują pozytywny trend w odpowiedzi na rosnące ceny miedzi. Równocześnie chętnie pozbywano się akcji spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu.. Sprzedający pojawili się też na walorach JSW.

Większym zainteresowaniem cieszą się spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były drożejące walory. Na celowniku kupujących znalazły się papiery Mabionu. Drożały o prawie 10 proc. przy dużo wyższych niż zwykle obrotach w w odpowiedzi na poranny komunikat, że zakres otrzymanych zagadnień od EMA w procesie rejestracji leku MabionCD20 jest węższy w stosunku do wcześniej uzyskanych informacji.