WIG20 spada obecnie o około 1,1 proc. Mimo że po godzinie od startu notowań zbliżył się niebezpiecznie do granicy 1900 pkt., obecnie oscyluje wokół 1925 pkt. Najmocniej ciążą akcje spółek wydobywczych. KGHM i JSW spadają odpowiednio o 3 proc. i 2,5 proc. Na drugim końcu tabeli wzrostów znajduje się PGNiG, który drożeje o 1,2 proc.

Indeks średnich spółek tanieje o 1,5 proc., a głównym winowajcą jest Forte, który tanieje o ponad 7 proc. Mocno tracą również producenci gier, których notowania w ostatnim czasie mocno oberwały. PlayWay i 11 bit studios tanieją po 5 proc.

Z kolei wśród najmniejszych spółek pikują, o blisko 9 proc. notowania Enter Air. Inwestorzy boją się, że epidemia koronawirusa negatywnie wpłynie na działalność lotniczego przewoźnika. Indeks sWIG80 tanieje o blisko 2 proc.

Spadki szerokiego rynku to oczywiście efekt obaw o koronawirusa. Są jednak spółki, w których inwestorzy dostrzegli okazję w związku z epidemią. Kolejny dzień z rzędu rosną notowania Mercatora. Producent jednorazowych rękawic drożeje dziś o 12 proc. do 21,35 zł. Inwestorzy zainteresowali się również walorami Harper Hygienic, wytwórcy produktów kosmetyczno-higienicznych do oczyszczania skóry. Notowania spółki były zawieszone od 12 do 24 lutego w związku z scaleniem akcji, a obrót został wznowiony w środę. Akcje Harper Hygienic drożeją o blisko 35 proc. do 1,8 zł.

Na giełdach na Starym Kontynencie wraz z mijającymi godzinami handlu poprawiają się nastroje. DAX spada obecnie o 0,9 proc., CAC40 o 0,6 proc., a FTSE 100 o 0,4 proc.